Відпочинок у горах взимку.

Відпочинок у горах взимку.

Відпочинок у горах взимку – корисні поради.

Спершу чесно дайте відповідь собі на питання: наскільки ви готові до відпочинку в горах? Йдеться не стільки про моральну, скільки про фізичну підготовку. Якщо ви цілий рік провели сидячи за столом в офісі або біля телевізора вдома, то, можливо, знадобиться уточнити у лікаря стан вашого здоров’я. Існують хвороби, при яких активний відпочинок в горах може бути протипоказаний. Це різні хронічні захворювання, які в умовах гір можуть загострюватися, стан з різними порушеннями органів почуттів: зору, рівноваги тощо.

Якщо ви ніколи не були в горах, можливо, не варто вибирати місця відпочинку з екстремальними умовами і обмежитися нескладними схилами і маршрутами. Якщо ваша робота малорухома, за пару місяців до поїздки непогано було б почати приводити себе в нормальну фізичну форму. Потурбуйтеся про те, щоб одяг відповідав клімату, не забудьте узяти з собою захисні креми від сонячних опіків, оскільки в горах сонячне випромінювання відчувається сильніше.

Приїхавши в гори, необхідно ознайомитися з місцем перебування, станом лижних трас, їх перетинів, наявністю небезпечних місць. Навіть великодосвідчені гірськолижники ретельно вивчають трасу. Не варто вибирати відразу складні схили. А якщо ви початківець, то бажано скористатися допомогою інструктора. 

Щодня перевіряйте стан вашого спорядження : лиж, кріплень, черевик. Набагато безпечніше вчасно помітити тріщину і змінити спорядження. У будь-якому разі не соромтеся звернутися за роз’ясненням з приводу значущості видимих дефектів спорядження до інструктора або бувалих гірськолижників. Дотримуйтеся загальних правил безпеки на схилі. Головне з них – бути завжди уважним. Адже, окрім вас, тут, швидше за все, є присутніми інші відпочивальники. \

Навчіться правильно падати – корпусом вгору по схилу. Інакше ви просто не зможете швидко зупинитися, тобто довго ковзатимете з гори головою вниз. Це і неприємно, і небезпечно. Падаючи убік, уникайте удару колінами об сніг, якщо у вас немає наколінників. Просто поверніть коліна, щоб не вдаритися. Приземлятися краще на найм’якшу частину тіла. Не варто занадто сильно боротися за те, щоб залишатися на ногах в екстремальній ситуації. Якщо ви падаєте на високій швидкості, постарайтеся покотитися після падіння: пірнання в сніг може виявитися неприємнішим, ніж здається.

Не надівайте занадто слизький одяг. І ніколи не використайте палиці для зупинки. Спроба гальмування ними може виявитися дуже небезпечною. Ні в якому разі не катайтеся у стані навіть легкого сп’яніння: алкоголь розслабляє і знижує швидкість реакції. Не катайтеся, коли відчуваєте втому. Уникайте зайвий раз переходити трасу, особливо в швидкісних місцях. Це нагадуватиме спробу перебігти автобан без наслідків для здоров’я. Навіщо ризикувати? Якщо ви початкуючий гірськолижник, то не намагайтеся повторювати трюки, побачені в кіно, або те, що роблять професіонали.

Не заїжджайте під заборонні знаки. При виникненні  складних погодних умов (погана видимість, сильний вітер, обледеніння тощо ) краще проведіть час в готелі. Не виїжджайте самостійно на незнайомі схили.