Корисна інформація для туристів, які вирушають у гори

Корисна інформація для туристів, які вирушають у гори

Когось приваблює відпочинок на морі, комусь подобається досліджувати пам’ятки, а хтось віддає перевагу горам. І не важливо, куди турист вирішить врешті-решт вирушити, він повинен знати як потрібно себе правильно вести. Особливо це стосується поведінки в горах, адже чим вище турист підіймається, тим небезпечніша ситуація може статися.

Звичайно, все так само залежить і від того, з якою метою мандрівник вирушає в гори. Для екстремалів взагалі можна створювати правила окремо, і вони з чистою совістю порушуватимуть їх для того, щоб отримати ще більше адреналіну.

 

Що стосується простих мандрівників, які вирушають у гори заради чистого повітря та дивовижної природи, то їм рекомендується слідувати наступним порадам:

  1. Перше, про що має подбати турист, який вирушає в гори, це прогноз погоди на найближчий час. Саме погода може стати тим фатальним фактором, який не тільки зіпсує плани подорожі, але й може призвести до смерті. На час подорожі погода обов’язково має бути гарною. Навіть якщо є невелика ймовірність погіршення, рекомендується не ризикувати, адже в горах навіть невеликий дощ може спричинити обвали та зсуви, які легко заберуть людське життя. Крім того, за статистикою в гори частіше потрапляють блискавки, що є дуже небезпечним.
  2. У горах рекомендується подорожувати із компанією. Неважливо, хто супроводжуватиме туриста, головне щоб супровід був, адже є безліч ситуацій, в яких часто потрібна стороння допомога. Іноді вона може коштувати життя.
  3. Щодо пікніків, заради яких деякі піднімаються в гори, то від них рекомендується відмовитись. Звичайно, брати з собою невеликий перекус необхідно, але рекомендується не вживати спиртне та інші речовини, які впливають на свідомість та координацію рухів.
  4. Наявність аптечки при підйомі в гори є обов’язковою. Навіть цілком здоровій людині легко може стати погано, оскільки змінюється повітря, тиск і є постійне фізичне навантаження, а тим, у кого є якісь захворювання (особливо хронічні) може бути ще важче.
  5. Якщо є можливість найняти провідника, нею необхідно скористатися, навіть якщо у туриста є подібний досвід. Провідник не тільки зможе показати найоптимальніші маршрути та цікаві місця, але й убереже від непомітних небезпек, про які можуть не знати приїжджі туристи.
  6. Вирушаючи в гори навіть на невеликий проміжок часу, необхідно брати із собою засоби зв’язку. Завдяки сучасним технологіям проблем із сигналом не повинно виникати, а у разі потреби завжди можна буде покликати допомогу.
  7. Якщо починається гроза, з гір необхідно спускатись, а не підніматися, до того ж необхідно уникати одиноких дерев.
  8. По можливості подорожувати варто відомими маршрутами, щоб у разі неприємностей, туриста було легше відшукати.
  9. Розбивати намет високо у горах також не рекомендується.

Дотримуючись таких простих порад, турист може добре, а головне безпечно провести час у горах.