Лайфхаки для лижників – поради початківцям
Лайфхаки для лижників
Чудові дні у горах можуть швидко стати неприємними, якщо ви не підготовлені. Тож ось декілька лайфхаків, порад, які допоможуть підготуватися до чудового відпочинку у Карпатах цієї зими.
Як носити лижі
Носіть їх як професіонали – через плече кінчиками вперед. Для цього поставте лижі у вертикальному положенні, зафіксувавши разом з лижними гальмами, схопіть під кінчики зворотнім хватом і махніть через праве плече. Як тільки ви звикнете поводитися з лижами, покладіть їх на плече кінчиками, спрямованими вперед і вниз. Одягнувши передню частину кріплень на плече і утримуючи кінчики рукою, ви зможете збалансувати лижі. Тримайте палиці іншою рукою, щоб легко пересуватися.
Розминка перед катанням
Виявляється, більшість лижників стають на лижі без розминки та будь-якої фізичної підготовки. Проста розминка перед катанням на лижах покращує кровотік, розігріває м’язи і робить вас фізично готовими. Кілька простих вправ, таких як глибокі згини коліна, стрибки та розтяжка, підвищать продуктивність і мінімізують ризик травм.
Як уникнути тривалих очікувань біля підйомника
Щороку на гірськолижних курортах будують нові і швидкі підйомники, і все -таки дратівливі періоди очікування можуть траплятися знову і знову. Якщо ви хочете їх уникнути і замість цього проводити якомога більше часу на схилах, є кілька доцільних правил поведінки. Важливо швидко оцінити ситуацію, а потім прийняти рішення про праву чи ліву чергу. Уникайте великих груп, які уповільнюють чергу, тому що хочуть йти разом. Під час черги до ліфта важливо залишатися зосередженим на прогалинах, які відкриваються, і вчасно їх заповнювати, поки інші люди ще не визначилися.
Як уникнути запотівання окуляр
На жаль, окуляри часто запотівають, що ускладнює огляд і перериває катання. Окуляровий туман надходить із теплого, вологого повітря через дихання. Якщо ваші окуляри запотівають, потрібно, щоб в них потрапило сухе повітря. Тим не менш, ви можете швидко і легко протерти свої окуляри та запобігти їх повторному запотіванню, наносячи тонкий шар рН -нейтрального мила або розпилювача. Якісні снігозахисні окуляри зазвичай мають активну технологію проти туману.
Позбавлення від запаху лижних черевиків
Ваші чоботи мають неприємний запах, коли ви повертаєтесь додому зі схилів? Ти боїшся щось з цим зробити, тому що не хочеш зіпсувати ці гарні дорогі чоботи? Більше не бійся! Ось відповіді на вашу неприємну проблему.
Найголовніше: дайте вашим черевикам повністю висохнути після використання. Зніміть їх і залиште в добре провітрюваному місці для висихання. Найкраще працює сушарка для взуття, більшість роздягалень для лижників ними обладнані. В іншому випадку газета дуже корисна для вбирання вологи. Візьміть пару аркушів місцевих новин і скрутіть їх у трубочку. Вставте у чоботи, і повітряний потік витягне вологу з ваших черевиків, дозволивши їм висохнути.
Ще один улюблений трюк – це покласти пакетики чаю у чоботи. Вони вбиратимуть неприємні запахи і вологу та зроблять речі свіжими та готовими до наступного використання. Інші кроки, які допоможуть запобігти смердючим черевикам, включають виготовлення пакетика з муслінової тканини і наповнення його харчовою содою – все це залишити на ніч у черевиках. Вранці речі будуть пахнути набагато краще.
Як зберегти руки в теплі
Ви коли – небудь відчували обмороження? Обмороження зазвичай починається з оніміння або поколювання в пальцях. Іноді здається, що холодних пальців просто не уникнути. Існує маса способів зігріти руки навіть у найхолодніші дні. Одягніть рукавиці та пару термовідбивних рукавичок або придбайте грілки для рук. Махайте руками вперед – назад круговими рухами, щоб кров потрапила до кінчиків пальців.
Не забувайте про сонцезахисний крем
Сонцезахисний крем – обов’язкова умова в горах! Не тільки тонке високогірне повітря не забезпечує великої кількості фільтрів для сонячних променів, але весь білий сніг відбиває світло, що повертається до вас, тож ви отримуєте подвійний удар УФ-променів.
Навіть у похмурий зимовий день, ультрафіолетове випромінювання залишається високим, і слід застосовувати SPF не менше 20. У сонячні дні рекомендується використовувати SPF 50. Губи особливо чутливі і часто тріскаються через вплив сонця, поту, вітру та холоду. Тож поєднання сонцезахисного крему та бальзаму для губ обов’язково стане у пригоді.
Чудового вам відпочинку на гірськолижних курортах у Карпатах! Плануйте свою зимову поїздку в Карпати – бронюйте номери в Gremi Hotel, підшукуйте компанію і гарного вам відпочину у горах!