Традиційний одяг Карпат

Традиційний одяг Карпат

Український традиційний одяг Карпат досить різноманітний. Святкове вбрання завжди барвисте, насичене яскравими прикрасами та вишивкою. Але є деякі регіональні особливості, які і допомагають нам відрізнити вбрання відповідно до району походження.

Українці, які живуть у високогір’ях – унікальні люди. Їм вдалося зберегти свій спосіб життя, фольклор, традиції та багато іншого до сьогодні. У них чудові пісні, особливі традиції харчування, рідкісні ремесла і, звичайно, видатні традиції одягу, які не сильно змінилися протягом останніх кількох століть. Традиційний одяг Карпат – це багато вишитий, яскравий одяг з неординарними аксесуарами.

Різні варіанти старовинного традиційного одягу

 Карпатського регіону України

Старовинний традиційний чоловічий костюм Карпат.

Багато вишита сорочка, червоні штани з вишивкою знизу, жилет з овчини рясно прикрашений, вовняна куртка з вишивкою та широкий шкіряний ремінь “черес” (звичайний ремінь для цього регіону України).

Гуцульський черес (слово «черес» походить від давньослов’янського «cersъ», що в перекладі значить «поясниця» або «чересла») – це широкий ремінь, виготовлений із юхтової шкіри. Може мати різні розміри — від одної до шести пряжок.

Він є невід’ємним елементом традиційного святкового костюму гірських чоловіків, з декількома ремінцями та невеличкими кишеньками, латунними чи мідними пряжками, заклепками, ґудзиками. Усі елементи придумані не просто для краси та естетики, а й для практичності.

З правого боку міститься гаманець, адже гуцули, як і опришки – легендарні розбійники Карпат, використовували череси для того, щоб завжди при собі мати пістолі, топірці та ножі, кулі та порох, гаманці, люльки, кисети з тютюном тощо.

Старовинний жіночий традиційний одяг, характерний для Карпат.

Обидва складаються з вишитої сорочки, тканої плахти (спідниці, що обгортається), широкого тканого поясу «крайки», великої хустки та кількох намист. У комплекті одягу зліва також є сплетена сумка.

Традиційна жіноча ткана сумка, характерна для Карпат.

У той час як чоловіки віддають перевагу шкіряним сумкам  в поєднанні з металом, жінки використовують тканину, зазвичай ткану вручну. Ця сумка прикрашена маленькими помпонами зробленими власноруч.

Тож гостинно запрошуємо до Карпат, в долину Драгобрат і наш чарівний готель «Gremi Hotel», де Ви зможете доторкнутися до справжніх українських карпатських традицій, відпочити і зануритися в природу Карпат!