Натуральний сніг та штучний – чи є різниця?

Натуральний сніг та штучний – чи є різниця?

Натуральний сніг проти штучного

Багато хто з нас катався на лижах по штучному снігу, особливо наприкінці сезону, коли тільки біла стрічка спускається зеленими пасовищами, а поряд мило пасуться корови! Але в чому саме різниця між штучним снігом та натуральним? Наскільки небезпечним є штучний сніг для навколишнього середовища? А який сніг найкращий для катання? На все це та багато іншого ми відповімо у нашій статті!

Різниця між штучним снігом та натуральним:

Штучний сніг та кристали натурального снігу мають зовсім різну форму. Натуральні кристали снігу тонкі та загострені, тому вони злипаються та утворюють сніжинки. Натуральний сніг падає з великої висоти, що дає час кристалам злитися докупи і створити великі пухнасті сніжинки з повітрям між кристалами. Навпаки, для створення штучного снігу краплі води проштовхуються через снігову гармату на високій швидкості та розбризкуються з іншого кінця. Отримані кристали круглі, а не загострені, а сніг трохи щільніший, тому що він не утримує стільки повітря між кристалами.

Яким снігом краще кататися?

Обидва типи снігу підходять для катання на лижах. Штучний сніг містить більше води, тому він швидше замерзає, але робить його більш стійким до дощу. Якщо ви любите їхати швидко, то штучний сніг кращий. З іншого боку, одні скажуть, що немає нічого кращого за натуральний сніг. Натуральний сніг легший і сухіший і не так легко перетворюється на сльоту.

Натуральний сніг та штучний сніг у Карпатах

Чи є обмеження на виготовлення штучного снігу?

Щоосені кожен лижник і сноубордист стежить за прогнозом погоди, сподіваючись на кілька хороших ранніх снігопадів, щоб добре провести сезон. Коли снігу не буде, ми принаймні сподіваємося, що він буде досить холодним, щоб утворився штучний сніг (який, між іншим, стане гарною липкою основою для природних снігопадів пізніше). Для виробництва штучного снігу в більшості випадків температура повинна бути нижче нуля, в ідеалі принаймні протягом декількох днів. Також корисна низька вологість.

Із чого роблять штучний сніг?

Як і натуральний сніг, штучний повністю складається із замерзлої води. Хімічні речовини або інші штучні добавки заборонені. 

Що тримається довше, штучний чи натуральний сніг?

Натуральний сніг через малу щільність також погано тримає холод і тане швидше, ніж хотілося. Штучний сніг набагато щільніший, що краще захищає його від підвищення температури. На жаль, ще не вигадали, як виробляти дрібний порошковий сніг за допомогою снігової гармати, і не знають, як протидіяти високій щільності штучного снігу. Якщо ви хочете кататися по свіжому снігу, вам доведеться уважно стежити за прогнозом погоди!

Чи небезпечний штучний сніг для довкілля?

Виробництво штучного снігу потребує величезної кількості електрики та води – близько 10 літрів за секунду! Коли ми оцінюємо вплив штучного снігу на навколишнє середовище, слід враховувати, звідки беруться електрика та вода. Якщо це означає відведення річок та спустошення озер, то це, очевидно, впливає на місцеву дику природу та місцевість і може спричинити посуху. Деякі гірськолижні курорти намагаються відповідально ставитися до джерел води та використовують сонячні панелі або вітряки для вироблення електроенергії, що може допомогти пом’якшити вплив на навколишнє середовище.

Створення штучного снігу також потребує створення інфраструктури, такої як водосховища та труби, які мають власний вплив на гірський краєвид та можуть навіть призвести до ерозії. А ще є проста присутність самого снігу – коли він тримається надто довго до весни, чутливі гірські рослини мають менше часу для цвітіння, що може становити для них небезпеку.

Натуральний сніг та штучний сніг у Карпатах

Переваги штучного снігу?

У світлі мінливого клімату вже не факт, що наші гірськолижні курорти будуть готові до роботи з листопада до травня. Але завдяки штучному снігу можна це підтримувати, навіть коли матінка-природа не справляється з цим завданням. А більша щільність штучного снігу також забезпечує більш тривале збереження снігового покриву. Дійсно, базове покриття зі штучного снігу може творити чудеса, запобігаючи пробиванню каміння та трави. Але, на жаль, дедалі більше, навіть у розпал сезону ми навряд чи можемо жити без снігових гармат.

Висновок: без штучного снігу немає гірськолижного відпочинку?

Снігові гармати стали звичайним явищем на більшості гірськолижних курортів через наслідки зміни клімату. Раннє катання на лижах є важливим періодом для гірськолижних курортів, які покладаються на досить короткий лижний сезон, і якщо на їх схилах немає гарантованого снігу, багато хто вважає, що вони не мають іншого вибору, окрім як звернутися до штучного снігу.  Особливо це стосується гірськолижних курортів із низьким рівнем катання.