Сині гірки, Червоні гірки та Чорні гірки – що це?

Сині гірки, Червоні гірки та Чорні гірки – що це?

Маркування трас в гірськолижній зоні

Ну що ви готові підкорити червону трасу? Що значить червона траса?          

У цьому посібнику ми заглибимося в різні позначення трас і пояснимо, що стоїть за цими загадковими рейтингами складності. Слід мати на увазі, що рейтинг трас трохи суб’єктивний і може змінюватися від курорту до курорту. Складність трас також сильно залежить від стану снігу. Траси можуть бути позначені синім кольором, але при ожеледі вони можуть відчуватися як червоні. Так само чорна траса може бути доступна для лижників середнього рівня з м’яким снігом.

Колір траси позначає рівень її складності, він може бути легкий, середній і важкий. Рівень складності залежить від різних факторів, в тому числі від того, наскільки крутий схил, доглянутий він або чи є на ньому перешкоди, такі як дерева або камені, вузькі ділянки або ділянки, по яких важко пройти. На додаток до кольору схили також можуть мати ім’я та/або номер. Це допоможе вам не заблукати, а іноді назва підкаже, що вас чекає попереду. Маркери трас на схилах допоможуть вам залишатися в потрібних межах.

Сині гірки, Червоні гірки та Чорні гірки Буковель, Карпати

Зелені траси

Зелений колір зазвичай вказує на дуже пологий схил, він підходить для початківців, включає в себе довгі траси, які можуть тривати кілька кілометрів, вони досить легкі. Зелені схили ідеально підходять для тренування поворотів і зміцнення впевненості.

Блакитні траси

Блакитні схили найкраще підходять для лижників середнього рівня, вони ідеально підходять для відточування техніки катання на лижах або прокладання шляху вниз на швидкості. Ви побачите різних людей на цих схилах, від новачків до сімей і навіть просунутих лижників, які хочуть випустити пар. Сині схили можуть мати кілька перешкод, таких як дерева або невеликі могули.

Сині гірки, Червоні гірки та Чорні гірки Буковель, Карпати

Червоні траси

До того часу, як ви вирішите покататися по червоній трасі, ви повинні добре розбиратися в поворотах на будь-яких снігових умовах. Технічно призначені для лижників середнього рівня, червоні траси можуть бути досить крутими і не підходять для початківців. Це гарне місце, щоб вдосконалити свою техніку карвінгу або попрактикуватися в коротких поворотах на більш крутих схилах.

Чорні траси

Чорні траси призначені тільки для просунутих і досвідчених лижників і сноубордистів, новачкам вхід заборонено! Мало того, що вони дуже круті, чорні траси часто також мають такі особливості, як могули висотою по пояс або складні вузькі ділянки, які вимагають спеціальних навичок для навігації. Щоб успішно долати чорну трасу, вам потрібно добре орієнтуватися в центрі ваги і бути майстром коротких поворотів. Чорні траси діляться на дві категорії. Один чорний ромб вказує на крутий схил, на якому можуть бути могули або дерева, а подвійний чорний ромб використовується для надзвичайно складних трас, які включають в себе жолоби, карнизи або інші екстремальні особливості.

Лижні маршрути

Ви часто побачите лижні траси, позначені жовтими схилами або позначені червоною пунктирною лінією на карті трас. Лижний туризм стає все більш популярним у Карпатах, і багато гірськолижних курортів починають розробляти ці траси, які розмічені і захищені. На відміну від катання поза трасами, позначені лижні маршрути зазвичай можна використовувати без лижного гіда, оскільки небезпеки контролюються. Але ви все одно повинні бути обережні при катанні на лижах або сноуборді по цих трасах, так як вони можуть раптово обірватися в глибокий сніг без попередження. Тому такі траси дійсно підходять тільки для людей, які комфортно почувають себе на лижах чи сноуборді в будь-яких умовах.

Сині гірки, Червоні гірки та Чорні гірки Буковель, Карпати

Катання поза трасами

Недоглянуті схили являють собою набір випробувань і гострих відчуттів, які важко перевершити, і вони є мрією багатьох лижників і сноубордистів. Але перш ніж відправитися кататися поза трасою, вам слід пам’ятати, що місцевість, на яку ви збираєтеся в’їхати, не позначена і не охороняється. Катаючись поза трасами, ви дієте на свій страх і ризик — і це відображено в багатьох полісах страхування подорожей, які не покривають вас, якщо ви потрапите в аварію поза трасою. Як правило, ви будете знати, що залишаєте контрольовану зону катання, тому що знак попередить вас про небезпеку сходження лавин. Будь-хто, хто їздить поза трасами, повинен бути належним чином обладнаним. Якщо ви вперше в певному регіоні, найміть гіда, який покаже вам кращі місця саме для вас і допоможе уникнути небезпек.