Історія Карпат

Історія Карпат

Дуже-дуже давно, мільйони років тому, земна куля виглядала зовсім не так, як зараз. Тоді були лише два континенти – Гондвана та Лавразія, розділені безмежним океаном, який науковці назвали Тетіс. Століття минали, континенти змінювали свою форму. Там, де вони зіштовхувались, утворилися гори. Так і з’явилися в Європі Карпати та Альпи. М’які земні породи, що колись були морським дном, сформували гірські схили. Вітер та погодні умови легко виліпили з цього матеріалу пологі гори, на яких зараз ростуть столітні буки та ялиці.

 історія Карпат

Чи знаєте ви що таке Бескиди, Горгани, Татри, Чорногора?

Такі назви мають деякі з гірських масивів. Татри – це найвища частина Карпат, вони розташовані на території Польщі та Словаччини. Найвищим серед Українських Карпат є гірський масив Чорногора – саме до нього входять гори Говерла та Піп Іван. Горгани, як і Чорногора, розмістилися на межі Закарпаття та Івано-Франківщини. А Бескиди розкинулися аж на чотири сучасні держави – Україну, Польщу, Чехію та Словаччину.

Дивовижна природа Карпатських гір потребує дбайливого ставлення та захисту. Для того, щоб не втратити унікальні куточки нашої країни, створюються заповідники, заказники та природні парки. Однією з таких заповідних територій є Національний природний парк «Сколівські Бескиди» . головним завданням працівників природного парку є збереження давнього лісу, адже ліс – це не лише місце, де можна чудово відпочити. Буки та ялиці, що вкривають Бескиди впливають на клімат місцевості, зокрема утримують вологу та допомагають запобігати повеням. Окрім цього на територію заповідника потрапляють під захист рідкісні види рослин і тварин.

 історія Карпат

Закарпаття – географічний центр Європи!

Особливо чарівним Закарпаття стає навесні, коли розквітають магнолії та сакури. Також увагу привертає штучне озеро , береги якого формою повторюють кордони Австро-Угорської імперії ХІХ століття. Щороку тисячі туристів приїжджають в околиці міста Хуст, щоб помилуватися надзвичайним видовищем – цвітінням нарцисів. Кілька тижнів травня галявини Карпатського біосферного заповідника вкриті білосніжним килимом з квітів, це диво було створено самою природою, а людям вдалося зберегти це до наших днів.

Історія Карпат

Якщо ви на Закарпатті влітку – завітайте у село Пилипець, там несуться з висоти 14 метрів води річки Пилипець, утворюючи один із найгарніших водоспадів України- Шипіт. Ну а коли вам до вподоби тихі води, Закарпаття має дещо особливе – казкове озеро Синевір. Це найбільше озеро українських Карпат, інколи його називають Морським Оком через маленький острівець посередині водойми, подібний зіниці ока. Озеро має дивовижний глибокий синій відтінок, який вигідно підкреслюють високі ялини.

Звісно, кожен українець знає про найвищу точку своєї країни – гору Говерлу, висота якої 2061 м. але далеко не всім відомо, що на Закарпатті розташований географічний центр Європи! У 1987 році в с. Ділове поблизу Рахова Австро-Угорської імперії встановили двометровий кам’яний стовп, на якому засвідчили, що за результатами їхніх обчислень саме тут і є центр Європи. Але варто зауважити, оскільки Європа не має чітких меж, то і встановити її центральну точку не так то й просто. Тому є ще кілька місць в інших країнах, які претендують на це звання. Але ж приємно, що хоч один із центрів Європи все ж таки у наших Карпатах.

Зимовий відпочинок у Карпатах сподобається будь-якому туристу. В листопаді вже розпочинається гірськолижний сезон, тож плануйте свою зимову поїздку в Карпати – бронюйте номери в Gremi Hotel, підшукуйте компанію і гарного вам відпочину у горах!